3.workshop PODOBY ĽUDOVEJ PIESNE plný noviniek – UŽ V SEPTEMBRI !

Ďalší, už 3.ročník odborného workshopu ľudových piesní PODOBY ĽUDOVEJ PIESNE pre vás pripravujeme už 12.-13. septembra 2014 a má hneď niekoľko noviniek. Po prvý raz bude workshop trvať dva dni – začneme už v piatok a budeme spolu celú sobotu, čo nám umožní venovať sa jednotlivým témam hlbšie. Veríme, že vás potešíme aj tým, ze vyrážame z Bratislavy a tento rok bude workshop v Trenčíne.

V programe workshopu opäť nebude chýbať téma regionálnych špecifík ľudových piesní a naše pozvanie tentokrát prijala výborná speváčka podpolianskych piesní Anna Šatanová. Jedným z najdôležitejších elementov pre spevácky prejav je správne dýchanie, preto budeme hovoriť aj o technike dýchania a najmä si prakticky vyskúšame cvičenia s Lenka Barilíkovou Spišákovou, herečkou a pedagogičkou techniky hlasu na VŠMU. Ako účastníci predchádzajúcich ročníkov workshopu žiadajú, chystáme sa s Angelou Vargicovou na konkrétnych ukážkach analyzovať najčastejšie nedostatky v speváckom prejave a povieme si ako s nimi pracovať či ich odstrániť.  Vizuálna stránka speváka je neodmysliteľnou súčasťou jeho javiskového prejavu, napriek tomu sa na oblečenie speváka často myslí okrajovo alebo v poslednej chvíli. O krojoch – ako sa do nich obliekať, ako sa o ne starať, prípadne, kde ich dat ušiť, budeme hovoriť so Zuzanou Piešovou. V piatok sa príjemne spevácky „rozohrejeme“ cvičeniami a piesňami s Lenkou Filipovou a Petrou Vraňákovou. A workshop uzavrieme spoločnou zábavou pri ľudovej hudbe;)

Ak potrebujete zabezpečiť ubytovanie, ponúkame možnosť ubytovať aj stravovať sa priamo v budove konania workshopu za veľmi priaznivé ceny. Viac informácii nájdete v prihláške.

Program bude naozaj nevídane pestrý, tak neváhajte a pozrite si viac informácií tu a prihláste sa zaslaním vyplneného formuláru PRIHLÁŠKY na adresu mojapiesen@hrdlicky.sk alebo telefonicky na 0903 836 834.