CD Moja pieseň

CD Moja pieseňPredstavujeme vám naše CD Moja pieseň, ktoré vzniklo v máji 2013.

Môžete si ho objednať zaslaním e-mailu na info@hrdlicky.sk alebo telefonicky na tel.č. 0903 906 277.

Vyberte si spôsob doručenia a platby:

  • osobný odber (Trenčín): 9 €
  • dobierka: 9 € + 3 € (poštovné a balné)
  • bankový prevod: 9 € + 1 € (poštovné a balné)

Na tomto nosiči si budete môcť vypočuť dve mladé interpretky ľudových piesní – Lenku Filipovú (rod. Dubníčkovú) a Petru Vraňákovú. Métou ich spoločnej tvorby bolo nahrať hudobné CD, kde by sa  odprezentovali nielen ony dve, ale aj ďalšie vyzreté interpretky ľudových piesní, pôsobiace v Bratislave, ktoré počas svojho pôsobenia vo folklóre spoznali. Spevácku skupinu tak tvoria členky Hrdličiek – Dominika Vitková, Jana JackovičováLenka DemovičováKristína Schedlbauerová, Miroslava Chudašová, ale aj ďalšie speváčky – Barbara Matáková a Lucia Turiničová.

Dušou projektu bol Štefan Molota. Významný interpret a aranžér ľudových piesní. Postaral sa o výber piesňového materiálu, dôkladne ho naštudoval so speváckou skupinou, bol primášom ľudovej hudby zostavenej špeciálne pre tento projekt i hudobným režisérom.

Pri výbere piesní sme sa sústredili na to, aby bola interpretom téma blízka a cítili sa v nej dobre. Vytvorili sme tak širokú paletu piesní z rôznych kútov Slovenska, z ktorých žiadna nie je v albume zaradená náhodne. Speváckym hosťom a tiež príjemným mužským oživením je Štefan Štec – mladý, výrazný spevácky zjav, ktorý sa zameriava na interpretáciu rusínskych ľudových piesní.