Workshopy

Ľudová pieseň nás sprevádza od nášho detstva každý deň. Spev sa pre nás stal viac ako len voľnočasovou zábavou. Počas štúdia na vysokej škole sme okrem účinkovania v umeleckom súbore Lúčnica a folklórnom súbore Technik začali objavovať silu ľudského hlasu a jeho možnosti, spoznávať  ľudové piesne iných národov navštevovaním rôznorodých speváckych workshopov.

Ľudia, s ktorými sme sa na nich spoznali, nás nabádali ponúknuť naše znalosti o ľudových piesňach a ich interpretácii širokej verejnosti. Potešil nás ich záujem a podnietil k založeniu občianskeho združenia Moja pieseň a k organizovaniu vlastných speváckych workshopov.

V ostatnom čase sme sa zúčastnili projektu Rómske hlasy pre zajtrajšok a zorganizovali PODOBY ĽUDOVEJ PIESNE – 1. odborný workshop ľudových piesní. Často realizujeme workshopy so známou českou jazzovou speváčkou Idou Kelarovou a tešíme sa na ďalšie v roku 2013, o ktorých vás budeme informovať. Ak vás zaujímajú slovenské ľudové piesne, chcete si ich zaspievať a hlbšie do nich preniknúť, určite si tieto workshopy nenechajte ujsť – Podoby ľudovej piesne, Spievaj ako hora, Cesta k ľudovej piesni, Mužský a ženský svet v piesni, Moja pieseň-môj domov.